Fundusz Dziecka Chorego dla dzieci z Ukrainy
Wobec brutalnej inwazji zbrojnej wojsk Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy, zarząd Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka postanowił otworzyć dziesięć dodatkowych Funduszy Dziecka Chorego, dedykowanych specjalnie dla rodzin uchodźców wojennych, obywateli Ukrainy, wychowujących dzieci z niepełnosprawnością.Фонду Хворої Дитини для дітей з України
У зв’язку з жорстоким збройним вторгненням військ Російської Федерації на територію України, Управлінська рада Польської Асоціації Захисників Життя Людини вирішила відкрити десять додаткових Фондів Хворої Дитини, призначених спеціально для сімей біженців, громадян України, які мають на утриманні дітей з зособливими потребами.Cykl filmowy „Bez wyjątków!” [więcej]:
Dołącz do grona dobrze poinformowanych osób.
Co robimy?
Naszą misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Realizujemy ją poprzez edukację pro-life i pomoc charytatywną.
Niepełnosprawność
Wsparcie dla rodziców wychowujących niepełnosprawne dzieci
Samotne mamy
Pomoc organizacyjna i finansowa dla samotnych matek (i ojców)
Projekt LIFE
Zachęcamy do oglądania na naszym kanale YouTube „Projekt LIFE”. To seria krótkich filmów edukacyjnych poruszających różne zagadnienia dotyczące życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzez krótkie filmy pragniemy bezpośrednio realizować naszą misję, którą jest edukacja w zakresie obrony życia ludzkiego. W filmach poruszamy tematy ważne i aktualnie takie jak in-vitro, naprotechnologia, aborcja, rozwój dziecka w łonie matki, diagnoza prenatalna czy eutanazja. „Projekt LIFE” to również idealny materiał do kształtowania postaw pro-life wśród młodzieży. Zapraszamy do oglądania!Nasze inicjatywy

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Na początku była miłość – moja rodzina”
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za udział w naszym konkursie plastycznym „Na początku była miłość – moja rodzina”. W naszym Konkursie wzięło udział blisko 3500 dzieci z całej Polski.

Letnia Akademia Pro-life 2022
W sierpniu po raz drugi wystartuje Letnia Akademia Pro-life – 5‑dniowe warsztaty dla miłośników ludzkiego życia. To czas na pogłębianie wiedzy przez młodych proliferów, spotkania z ciekawymi gośćmi i zawieranie przyjaźni.

Drugie spotkanie Klubów Pro-Life
25 maja 2022 r. o godz. 19.00 odbędzie się live miłośników życia w ramach Klubów Pro-Life. Dyskusję o encyklice Evangelium vitae poprowadzi o. Krzysztof Niewiadomski OFMCap, opiekun duchowy grupy.

Wręczenie statuetek „Przyjaciel Życia”
15 czerwca 2022 r. w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się uroczystość wręczenia statuetek „Przyjaciel Życia”. „Przyjaciel Życia” jest wyróżnieniem przyznawanym przez

Webinar. Baby, akuszerki, położne – dłonie, które przyjmują życie
11 maja 2022 r. o godz. 19.00 rozpocznie się bezpłatny webinar pt. „Baby, akuszerki, położne – dłonie, które przyjmują życie”. Gościem spotkania będzie dr Sabina Jakubowska, archeolog, antropolog, doula i autorka powieści pt. „Akuszerki”.

Pierwsze spotkanie Klubów Pro-Life
Miłośnicy życia spotkają się, by dyskutować o encyklice Evangelium vitae. Pierwszy live z udziałem o. Krzysztofa Niewiadomskiego OFMCap, opiekuna duchowego Klubów Pro-Life, odbędzie się online 27 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00.

Webinar. DNA – czy jest w nim zapisane całe nasze życie?
25 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień DNA. Z tej okazji chcemy porozmawiać o zadaniach genetyki i wyzwaniach etycznych, które stawia ona przed nami.

Rozstrzygnięcie XVIII Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Konkurs Pomóż ocalić życie bezbronnemu zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach.

Przesłanie obrońców życia
19 organizacji pro-life sformułowało apel skierowany do prezydenta, władz państwowych i samorządowych, a także dziennikarzy o zerwanie z kulturą śmierci i jednoznaczne opowiedzenie się za życiem.
Wiadomości

Radom: 1,5 tys. osób wzięło udział w marszu dla życia
1,5 tys. osób wzięło udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który 22 maja przeszedł ulicami Radomia. Wydarzenie rozpoczęło się od celebracji Mszy świętej w kościele farnym pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka, a zakończyło festynem rodzinnym.

Hiszpania: władze chcą ułatwić dostęp do aborcji
Władze Hiszpanii chcą jeszcze bardziej ułatwić dostęp do aborcji. Tamtejszy rząd przedstawił ustawę, która umożliwia przerywanie ciąży małoletnim dziewczętom bez zgody ich rodziców.

Wanda Półtawska z Honorowym Obywatelstwem Miasta Krakowa
Radni Krakowa potrzebowali aż dwóch spotkań by przyznać prof. Wandzie Półtawskiej tytuł Honorowego Obywatela Krakowa. Kością niezgody było jej zaangażowanie w obronę życia człowieka i zdecydowany sprzeciw wobec metody in vitro.

Sąd Najwyższy USA uchyli prawo aborcyjne?
Na początku maja media ujawniły opinię Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w sprawie amerykańskiego prawa aborcyjnego. Z dokumentu wynika, że większość z dziewięciu sędziów opowiada się za unieważnieniem głośnego wyroku z 22 stycznia 1973 r.

Kolumbia rozszerza prawo do eutanazji
Kolumbijski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ludzie cierpiący na poważne lub nieuleczalne choroby, ale nie znajdujący się w stanie terminalnym, będą mieli prawo do medycznie wspomaganego samobójstwa.

Hiszpania: Walka o życie nienarodzonych dzieci
Władze katolickiej organizacji HazteOír ogłosiły, że dzięki otwartej w marcu br. madryckiej placówki Refugio Pro Vida (Schronienie na Rzecz Życia) w dystrykcie Tetuán, udało się odwieść od aborcji co najmniej cztery kobiety.

Najpierw diagnoza, potem leczenie
Dzięki naprotechnologii jesteśmy dużą i szczęśliwą rodziną – mówią Anna i Maciej. Ich droga do szczęścia nie była jednak łatwa.

580 gramów
W historii Marcinka zupełnie zwyczajne wydarzenia splatają się z cudami, a miłość i ludzka życzliwość z brakiem empatii i brutalnymi, lekarskimi komentarzami. Dlatego rodzice chłopca często powtarzają: „Gdyby nie Pan Bóg…”.

Razem damy radę
Było mi tak ciężko, że patrzyłam nieprzytomnie w okno i marzyłam o końcu świata – wyznaje Iwona. Aż Zosia skończyła rok i po raz pierwszy się do mnie uśmiechnęła. „Długo kazałaś nam na siebie czekać, córeczko” – powiedział Dominik.

Serce z książki
Dla niektórych lekarzy serce Ani było tak bezwartościowe, że zasługiwało jedynie na aborcję. A potem były dwa cudy. Pierwszy to spotkanie lekarza, który podejmie się operacji. Drugi to fakt, że operacji jednak nie będzie…

O Karolu, który urodził się dwa razy
Każdego roku w Polsce ok. 11 tysięcy par słyszy niepomyślną diagnozę prenatalną dla swojego dziecka. Są przerażeni. Nie wiedzą, co będzie dalej.

Drugie imię Kasi
Wygrała olimpiadę filozoficzną, skończyła dwa kierunki studiów, pisze doktorat o wartości życia w bioetyce. Potrafi pływać, gra w tenisa stołowego. Prowadzi blog, pisze powieść. Ma sympatię i planuje ślub. Szkoda, gdyby jej nie było.

Dzieci czekają na miłość
– Skąd się u was biorą dzieci? – pewnego dnia czteroletnia Marysia zapytała ciocię Beatę. – Czasem dziecko rośnie w brzuchu nie u tej mamy, u której powinno – odpowiedziała ciocia. – Potem się rodzi i trafi a do nas, a my szukamy prawdziwej mamy.

Robimy, co możemy
Trudne były diagnoza oraz zaskoczenie. Olka jest naszym pierwszym dzieckiem... Tak, to było trudne, ale największym mojego wyzwaniem macierzyństwa jest wychowanie dzieciaków na dobrych ludzi.
Czytelnia

Genetyka – dla życia czy tylko dla nauki?
Nowoczesne odkrycia w dziedzinie genetyki są niczym kolejne misje NASA w Kosmosie. „Ten mały krok dla człowieka, to wielki skok dla ludzkości” – powiedział Neil Armstrong, gdy stawiał stopę na Księżycu.

Wielka historia małej pigułki
„Uważam, że świat i prawie nasza cywilizacja przez następne dwadzieścia pięć lat będzie zależeć od prostego, taniego, bezpiecznego środka antykoncepcyjnego do stosowania w ubogich slumsach, dżunglach i wśród najbardziej nieświadomych ludzi”.

Cierpienie matki po aborcji
Pani Teresa w przesłanym do nas liście pragnie przestrzec wszystkie kobiety, przed wyniszczającymi konsekwencjami aborcji. Minęło już tyle lat, a utrata dziecka nadal jest mocno odczuwana. To głęboki ślad, przed którym nie da się uciec.

Aborcyjny biznes
W 1970 roku Carol po raz kolejny wyszła za mąż. Swemu drugiemu mężowi obiecała, że nie zajdzie w ciążę, a jeśli tak się stanie – zdecyduje się na aborcję. Obietnica miała się spełnić, gdy Carol miała 28 lat.

Pozwolę ci odejść
O tym, że ważniejsza od uporczywej terapii jest kochająca obecność z dr Hanną Kajdas-Dudą rozmawia Magdalena Guziak-Nowak.

Poskładać dziecko z kawałków
O dobieraniu rodziców do dziecka, a nie dziecka do rodziców, gdyż w adopcji to ono jest najważniejsze z Barbarą Słomian rozmawia Magdalena Guziak-Nowak.