Fundusz Dziecka Chorego dla dzieci z Ukrainy
Wobec brutalnej inwazji zbrojnej wojsk Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy, zarząd Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka postanowił otworzyć dziesięć dodatkowych Funduszy Dziecka Chorego, dedykowanych specjalnie dla rodzin uchodźców wojennych, obywateli Ukrainy, wychowujących dzieci z niepełnosprawnością.Фонду Хворої Дитини для дітей з України
У зв’язку з жорстоким збройним вторгненням військ Російської Федерації на територію України, Управлінська рада Польської Асоціації Захисників Життя Людини вирішила відкрити десять додаткових Фондів Хворої Дитини, призначених спеціально для сімей біженців, громадян України, які мають на утриманні дітей з зособливими потребами.Dołącz do grona dobrze poinformowanych osób.
Cykl filmowy „Bez wyjątków!” [więcej]:
Co robimy?
Naszą misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Realizujemy ją poprzez edukację pro-life i pomoc charytatywną.
Niepełnosprawność
Wsparcie dla rodziców wychowujących niepełnosprawne dzieci
Samotne mamy
Pomoc organizacyjna i finansowa dla samotnych matek (i ojców)
Projekt LIFE
Zachęcamy do oglądania na naszym kanale YouTube „Projekt LIFE”. To seria krótkich filmów edukacyjnych poruszających różne zagadnienia dotyczące życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzez krótkie filmy pragniemy bezpośrednio realizować naszą misję, którą jest edukacja w zakresie obrony życia ludzkiego. W filmach poruszamy tematy ważne i aktualnie takie jak in-vitro, naprotechnologia, aborcja, rozwój dziecka w łonie matki, diagnoza prenatalna czy eutanazja. „Projekt LIFE” to również idealny materiał do kształtowania postaw pro-life wśród młodzieży. Zapraszamy do oglądania!Nasze inicjatywy

Letnia Akademia Pro-Life
Rozpoczęła się Letnia Akademia Pro-life, czyli spotkanie miłośników życia z całej Polski. Liderzy spotkali się w Krakowie i popracują do niedzieli.

Od żałoby nie można uciec. Niezależnie od tego czy umiera narodzone, czy nienarodzone dziecko
Stojąc nad zbiorowymi grobami dzieci poronionych i martwo urodzonych ciągle powraca mi myśl, że zostały potrójnie pokrzywdzone przez los – mówi dr Piotr Guzdek.

Prawo chroni rodziców i dzieci
Uwagi dotyczące aborcji eugenicznej na kanwie wywiadu ks. prof. Andrzeja Szostka dla Kwartalnika „Więź”.
Wiadomości

Luizjana zamyka kliniki aborcyjne
Trzy kliniki aborcyjne w Luizjanie zostaną zamknięte w następstwie odrzucenia przez stanowy Sąd Najwyższy ostatniego odwołania aborcjonistów. Kliniki nie zgadzały się z unieważnieniem precedensu prawnego w sprawie Roe v. Wade.

Litwa zalegalizuje aborcję farmakologiczną do 9 tygodnia ciąży
Od 2023 roku Litwa umożliwi uśmiercanie swoich dzieci do 9 tygodnia ciąży korzystając z środków farmakologicznych, tak ogłosiło Ministerstwo Zdrowia.

USA: atak na troskę o życie
Trwa batalia o ochronę życia w Stanach Zjednoczonych. Prezydent Joe Biden wydał w lipcu rozporządzenie wykonawcze dopuszczające aborcję wbrew czerwcowemu orzeczeniu Sądu Najwyższego. Głos po raz kolejny zabrali biskupi. „Zdrowie, bezpieczeństwo i wsparcie rodziny powinny być w centrum uwagi wszystkich dobrych działań politycznych. W Kongresie je zaatakowano” – napisali biskupi.

Anglia: 12-letni chłopiec zmarł po odłączeniu od aparatury
Archie Battersbee, 12-letni chłopiec zmarł w sobotę po tym, jak lekarze odłączyli mu aparaturę podtrzymującą życie. Chłopiec wskutek nieszczęśliwego wypadku doznał uszkodzenia mózgu. Rodzice przegrali sądową walkę o prawo do ratowania jego życia.

Londyn: ostatecznie decyzja o śmierci Archiego
Rodzice 12-letniego Archiego Battersbee przegrali sądową walkę o prawo do ratowania życia swojego dziecka. Pierwotnego wyroku nie zmieniła apelacja, ani interwencja ONZ. Sędziowie definitywnie orzekli, że nie będzie kontynuowane leczenie, podtrzymujące życie chłopca.

Spadek liczby aborcji w Polsce po orzeczeniu TK
107 legalnych aborcji w 2021 roku – to dane, które jak cytuje „Rzeczpospolita” podało do wiadomości Ministerstwo Zdrowia. To najniższy wynik od dziesięcioleci. Nastąpiła dobra zmiana prawa, które chroni życie nienarodzonych dzieci od poczęcia.

Najpierw diagnoza, potem leczenie
Dzięki naprotechnologii jesteśmy dużą i szczęśliwą rodziną – mówią Anna i Maciej. Ich droga do szczęścia nie była jednak łatwa.

580 gramów
W historii Marcinka zupełnie zwyczajne wydarzenia splatają się z cudami, a miłość i ludzka życzliwość z brakiem empatii i brutalnymi, lekarskimi komentarzami. Dlatego rodzice chłopca często powtarzają: „Gdyby nie Pan Bóg…”.

Razem damy radę
Było mi tak ciężko, że patrzyłam nieprzytomnie w okno i marzyłam o końcu świata – wyznaje Iwona. Aż Zosia skończyła rok i po raz pierwszy się do mnie uśmiechnęła. „Długo kazałaś nam na siebie czekać, córeczko” – powiedział Dominik.

Serce z książki
Dla niektórych lekarzy serce Ani było tak bezwartościowe, że zasługiwało jedynie na aborcję. A potem były dwa cudy. Pierwszy to spotkanie lekarza, który podejmie się operacji. Drugi to fakt, że operacji jednak nie będzie…

O Karolu, który urodził się dwa razy
Każdego roku w Polsce ok. 11 tysięcy par słyszy niepomyślną diagnozę prenatalną dla swojego dziecka. Są przerażeni. Nie wiedzą, co będzie dalej.

Drugie imię Kasi
Wygrała olimpiadę filozoficzną, skończyła dwa kierunki studiów, pisze doktorat o wartości życia w bioetyce. Potrafi pływać, gra w tenisa stołowego. Prowadzi blog, pisze powieść. Ma sympatię i planuje ślub. Szkoda, gdyby jej nie było.

Dzieci czekają na miłość
– Skąd się u was biorą dzieci? – pewnego dnia czteroletnia Marysia zapytała ciocię Beatę. – Czasem dziecko rośnie w brzuchu nie u tej mamy, u której powinno – odpowiedziała ciocia. – Potem się rodzi i trafi a do nas, a my szukamy prawdziwej mamy.

Robimy, co możemy
Trudne były diagnoza oraz zaskoczenie. Olka jest naszym pierwszym dzieckiem... Tak, to było trudne, ale największym mojego wyzwaniem macierzyństwa jest wychowanie dzieciaków na dobrych ludzi.
Czytelnia

Co to jest naturalne karmienie piersią?
Karmienie naturalne – to coś więcej niż karmienie „z piersi”. Jest ono zgodne z fizjologią, umożliwia dostosowanie produkcji pokarmu matki do potrzeb dziecka, wydłuża okres blokowania owulacji.

Nie myślę o swoich ograniczeniach
Żyję tak, jak chcę. Robię to, co lubię – mówi Aleksandra Zielińska w rozmowie o szczęściu, niepełnosprawności i podnoszeniu ciężarów.

Doule, czyli matki dla matek
W ostatnich latach coraz więcej kobiet decyduje się na obecność douli przy porodzie. Dlaczego warto rozważyć taki krok i co dobrego może z niego wyniknąć?

Naprotechnologia. Czym jest i dla kogo?
Naprotechnologia najczęściej kojarzona jest z leczeniem niepłodności. Tymczasem pomaga ona także skutecznie w leczeniu wielu innych problemów ginekologicznych.

7 nieznanych faktów: aborcja a nowotwory
Co roku około pięciu tysięcy Polek przegrywa walkę z rakiem piersi. USG i mammografia raz na rok, do tego regularne samobadanie piersi, dieta antynowotworowa – to wiemy.

Samotne macierzyństwo a pomoc prawna
Mamo! Jeśli samotnie wychowujesz dziecko(ci), nie jesteś sama! Skorzystaj z pomocy, którą oferuje ci prawo.