W Brukseli rozpoczęły się międzynarodowe Targi Dziecięce – Men Having Babies. Podczas tego spotkania bogate pary gejowskie są informowane o możliwościach wynajęcia surogatki i sprzedaży dzieci. A to wszystko dzieje się w Belgii mimo prawnego zakazu surogacji komercyjnej.
„Men Having Babies” to międzynarodowe, obwoźne targi dzieci. Ten event miał już miejsce w Paryżu i Tajpej a teraz odbywa się w Brukseli, natomiast za miesiąc przeniesie się do Tel-Awiwu.
Dzieci nazywane są „produktem”, a ich koszt wynosi od 90 tys. do 150 tys. dolarów. W pakiecie para gejowska dostaje: wynajęcie macicy na dziewięć miesięcy, udzielana jest im pomoc prawna, dostarczenie materiału biologicznego, opłaty za przeloty i hotele.
Targi ze względu na pandemię koronawirusa odbywają się hybrydowo – część prezentacji jest osobiście, a część za pośrednictwem Internetu.
Można zobaczyć tam pary gejów trzymających się za ręce, którzy przechodzą z jednego stoiska na drugi. Tam przeglądają prospekty. Można zażyczyć sobie konkretną rasę, płeć, kolor włosów lub oczu dziecka.
Surogacja komercyjna jest zakazana w Belgii, ale jak widzimy nikt nie przejmuje się obowiązującym prawem. Swojego sprzeciwu nie wyraziły nawet organizacje, które ostatnio mocno walczą o prawa kobiet. Nie przeszkadza im traktowanie kobiet jak inkubatorów do wynajęcia. Przecież surogacja grozi uprzedmiotowieniem kobiet i sprowadzaniem ich ciała do macicy, komercyjnego narzędzia. Wiele surogatek decyduje się na wynajęcie macicy z powodów finansowych. Nikt nie przejmuje się ich losem, podobnie jak losem dzieci, które trafiają w ręce homoseksualistów. Upodlenie kobiet przedstawiane jest tu jako wielkie dobrodziejstwo i prawo człowieka.
W większości państw europejskich surogacja jest całkowicie nielegalna m.in. w Polsce, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Niemczech, Norwegii czy Hiszpanii. O surogacji stało się ostatnio głośno za przyczyną ukraińskiej klinki, która opublikowała w internecie film pokazujący kołyski 46 dzieci, które nie zostały odebrane przez zamawiających je klientów, z powodu wywołanego pandemią zamknięcia granic. Przy tej właśnie okazji w wielu krajach uaktywniły się środowiska homoseksualne, które zaczęły w mediach społecznościowych oswajać ludzi z tym procederem. O tym jak w prawodawstwie powoli normalizuje się „macice do wynajęcia” świadczą głośne historie znanych celebrytów. Ricky Martin i jego partner Jwan Yosef zdecydowali się na usługi surogatki, która urodziła im dziecko.
JB
Źródło: https://www.tvp.info