W ubiegłym roku przeprowadzono na świecie 44 miliony aborcji. W konsekwencji aborcja jest pierwszą przyczyną śmierci w skali globalnej. Dane te podał bioetyczny portal informacyjny Gènétique.org, należący do Fundacji Jérôme’a Lejeune’a.
W ubiegłym roku liczba aborcji wzrosła o 1,4 mln. W roku 2021 było ich 42,6 mln. Przerywanie ciąży jest przyczyną 40 proc. zgonów. Dla porównania choroby nowotworowe spowodowały w ubiegłym roku 9,6 mln zgonów, a AIDS 2 mln.
Należy przypomnieć, że Światowa Organizacja Zdrowia, w ubiegłym roku roczną liczbę aborcji szacowała na ok. 73 mln.
Fundacja Lejeune’a dochodzi do tych wniosków na podstawie danych z portalu Worldometer, który zestawia w czasie rzeczywistym globalne statystyki dotyczące zdrowia, populacji czy zasobów. Dane te są zbierane od rządów i innych organizacji, a następnie sumowane na tym portalu.
Podsumowując miniony rok, Gènétique.org przypomina, że w Stanach Zjednoczonych Sąd Najwyższy uchylił „prawo do aborcji”, natomiast przerywanie ciąży zostało zalegalizowane w San Marino oraz w niektórych stanach Meksyku. W Kolumbii aborcję rozszerzono do 24. tygodnia ciąży, w Holandii zniesiono wymóg 5 dni do namysłu, a na Litwie zalegalizowano aborcję farmakologiczną do 9. tygodnia ciąży. Na Malcie trwa debata nad legalizacją aborcji, natomiast we Francji czynione są starania, by uznać ją za prawo konstytucyjne.
W 2022 roku liczba zgonów ze wszystkich innych przyczyn niż aborcja wyniosła 67,1 mln. Szacunki aborcji raportowane są osobno jako usługa medyczna, gdyż dziecko nienarodzone pozbawione jest praw człowieka. Po zsumowaniu 67,1 mln wszystkich zgonów i 44 miliony dzieci zabitych na skutek aborcji, otrzymujemy liczbę ok. 111 milionów śmierci ze wszystkich przyczyn łącznie. To stanowi stanowiły prawie 40% wszystkich zgonów na całym świecie!
Należy zaznaczyć, że wczesne aborcje na skutek działania środków wczesnoporonnych nie są w tej liczbie uwzględniane. W porównaniu z innymi przyczynami zgonów, aborcja jest niestety nadal najczęstszą przyczyną śmierci. To główny czynnik depopulacji na świecie.
JB
Źródło: Life News, KAI