Drodzy Przyjaciele!

Polecam Waszej uwadze kolejna edycje kalendarza ściennego na rok 2023. Tradycyjnie wykorzystaliśmy w nim prace nadesłane w bieżącym roku na organizowany przez nas konkurs dla młodzieży.

Celem konkursu jest skłonienie uczestników do refleksji nad znaczeniem życia człowieka. Dzięki temu młodzież ma szanse zastanowienia się nad problemami, które są obok nas, ale nie zawsze bezpośrednio nas dotyczą. Jak pokazują nadesłane prace hasło konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” jest rozmaicie rozumiane. Dotyczy zarówno walki z samotnością, ubóstwem, niepełnosprawnością czy bezdomnością, ale tez nie pomija kwestii fundamentalnych, aborcji i eutanazji. To ważny głos młodych ludzi w sprawie najważniejszej: życia i poszanowania godności każdego człowieka od momentu poczęcia po naturalny kres.

Od początku istnienia nasze stowarzyszenie oparte jest na trzech filarach. Programy edukacyjne, które przygotowujemy dla młodzieży pozwalają zdobyć niezbędna wiedzę i argumenty w dyskusjach o wartości i znaczeniu życia człowieka. Nasze fundusze pomocowe co miesiąc wspierają ponad 100 rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością. Inicjatywy modlitewne, jakie podejmujemy wraz z zaprzyjaźnionymi duchownymi, wzmacniają formację duchową młodych i starszych.

Wszystko to jest możliwe tylko dzięki wsparciu naszych sympatyków. Polecam Państwa życzliwości naszą działalność, a za wszelką pomoc już teraz ogromnie dziękuję.

Z wyrazami szacunku

Wojciech Zięba
prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

„Kalendarz za życiem” 2023:

Poprzedni
Następny

Kalendarz można otrzymać:

  • wypełniając formularz zamieszczony poniżej
  • dzwoniąc w godzinach 8.00 — 16.00 pod numer 12 311 02 61
  • pisząc na adres:

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Człowieka
ul. Krowoderska 24/6
31–142 Kraków

Formularz zamówienia: