Możesz zapisać się na listę oczekujących na kolejną Akademię Pro-Life pisząc na maila kontakt(małpa)pro-life.pl.

Letnia Akademia Pro-Life to 5 dniowe warsztaty dla tych, którzy chcą bronić życia człowieka. Pragniemy, by uczestnicy pogłębili swoją wiedzę na temat najważniejszych zagadnień bioetycznych, a potem dzielili się nią z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi w ich miejscach nauki i pracy. Każdego dnia odbywają się prelekcje i warsztaty, a wieczorami spotkania z ciekawymi gośćmi. Pracujemy metodami aktywizującymi by jak najlepiej przyswoić wiedzę i utrwalić ją.

Wśród poruszanych zagadnień są:

 • początek życia i rozwój prenatalny człowieka,
 • rozpoznawanie płodności,
 • skutki stosowania antykoncepcji hormonalnej,
 • procedura in vitro,
 • jak rozmawiać o aborcji – argumenty pro-life,
 • wpływ aborcji na życie i zdrowie kobiety,
 • pomoc kobietom po aborcji,
 • pomoc rodzicom po stracie dziecka martwo urodzonego.

Udział w Akademii może być świetną okazją do nawiązania znajomości z osobami o podobnych poglądach z całej Polski. Chętni mogą uczestniczyć w codziennej Eucharystii.

Zapraszamy osoby w wieku 18–50 lat.

Dokładny termin zostanie podany w późniejszym terminie.

Obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna na dalszym etapie rekrutacji. O kwalifikacji decyduje organizator.

Galeria zdjęć z Letniej Akademii 2021:

Galeria zdjęć z Letniej Akademii 2022:

Czujesz, że Letnia Akademia Pro-Life to miejsce dla Ciebie?
Napisz do nas a powiadomimy Cię o kolejnej edycji – kontakt(małpa)pro-life.pl

Formularz zapisu na Letnią Akademię Pro-Life 2022

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, który jest zarazem kartą zgłoszeniową i pomaga nam w jak najlepszym przygotowaniu Letniej Akademii Pro-Life.

Data: 10–14 sierpnia 2022 r.

Miejsce: Domus Mater , ul. Saska 2C, 30-715 Kraków

Data: 10–14 sierpnia 2022 r. 

Miejsce: Domus Mater – Hotel z sercem i duszą (https://domusmater.pl/), ul. Saska 2C, 30–715 Kraków

Uczestnicy: Zapraszamy wszystkich miłośników życia w wieku 18–40 lat. Ukończony 18. r.ż. jest warunkiem koniecznym udziału w warsztatach.

Koszt: Koszt udziału w Akademii wynosi 280 zł. Płatny dla Domus Mater dniu rozpoczęcia warsztatów. Organizator zapewnia zakwaterowanie, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie), przerwy kawowe oraz materiały do pracy. Koszty przejazdy komunikacją miejską oraz dodatkowych atrakcji turystycznych (bilety wstępów itd.) ponoszą uczestnicy (orientacyjny koszt ok. 100 zł płatny indywidualnie przez uczestników gotówką na miejscu). Dojazd we własnym zakresie.

Oprócz warsztatów w programie: Codzienne Msze św., pogodne wieczory, spotkania z ciekawymi gośćmi, wspólne wycieczki, turystyka miejska (w zależności od aktualnej sytuacji pandemicznej).

Opiekę duchową nad uczestnikami będzie sprawował o. Krzysztof Niewiadomski OFMCap.

Organizatorem Letniej Akademii Pro-Life jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z siedzibą w Krakowie, którego misją jest troska o każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

Zgłoszenia: Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny na www.pro-life.pl/warsztaty oraz zaakceptowanie regulaminu Letniej Akademii Pro-Life. Decyzję o kwalifikacji podejmuje organizator i informuje o tym chętnego uczestnika. Liczba miejsc jest ograniczona. Maksymalna liczba uczestników: 56 osób.

Przetwarzamy dane, które powierzyli nam Państwo podczas zapisywania się do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka (takich jak konferencje, sympozja, konkursy, wyjazdy na pielgrzymki, koncerty itp.), a wymagających podania nam pewnych danych osobowych. Działania tego typu prowadzimy na podstawie zebranych zgód (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. a RODO). Pełna treść klauzuli RODO znajduje się tutaj: Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych. W każdym momencie przysługuje prawo do modyfikacji danych lub wycofania zgody pisząc na ido@pro-life.pl.

 1. Letnia Akademia Pro-Life (Akademia) organizowana jest przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z siedzibą w Krakowie (www.pro-life.pl).
 2. Uczestnik Akademii zobowiązany jest do przestrzegania niniejszego regulaminu i innych przepisów obowiązujących na terenie ośrodka zakwaterowania.
 3. Warunkiem zakwalifikowania do udziału w Letniej Akademii Pro-Life jest wypełnienie elektronicznego formularza uczestnictwa. Po zakwalifikowaniu uczestnika przez organizatora, zostanie on o tym poinformowany i poproszony o dostarczenie podpisanego formularza jako potwierdzenie udziału. Podpisany formularz należy przesłać w ciągu tygodnia od otrzymania informacji o zakwalifikowaniu. Można to zrobić listownie na adres PSOŻC lub mailowo na kontakt@pro-life.pl. W przypadku niedosłania podpisanego formularza do udziału zostanie zaproszona kolejna osoba z listy.
 4. Uczestnik obozu zobowiązany jest do uczestnictwa we wszystkich punktach programu Letniej Akademii Pro-Life.
 5. Uczestnik zobowiązany jest zabrać ze sobą aktualną legitymację szkolną lub studencką (dotyczy uczniów i studentów).
 6. Uczestnikowi Akademii zabrania się posiadania i spożywania narkotyków, alkoholu i środków odurzających.
 7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności materialnej za szkody wyrządzone przez uczestnika.
 8. Uczestnik zobowiązuje się do uiszczenia opłaty za udział w Akademii tj. pobyt i wyżywienie w kwocie 280 zł. Wpłaty należy dokonać w dniu rozpoczęcia Akademii w recepcji Domus Mater w Krakowie, gdzie odbędą się warsztaty.

Organizator zapewnia: noclegi, wyżywienie, fachową wiedzę, kompetentnych wykładowców, opiekę duchową, spotkania integracyjne.

Uczestnicy powinni zabrać ze sobą: ważną legitymację szkolną lub studencką (dotyczy uczniów i studentów), obuwie sportowe, ubrania na każdą pogodę, płaszcz przeciwdeszczowy lub parasol, czapkę z daszkiem lub kapelusz, kapcie, klapki pod prysznic, przybory toaletowe do higieny osobistej, zażywane leki, różaniec, długopis, notatnik, instrument muzyczny (np. gitarę, o ile ktoś gra) oraz 100 zł w gotówce na pokrycie kosztu dodatkowych atrakcji takich jak np. bilety wstępów.

Formularz zapisu na Letnią Akademię Pro-Life 2022

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, który jest zarazem kartą zgłoszeniową i pomaga nam w jak najlepszym przygotowaniu Letniej Akademii Pro-Life.

Data: 10–14 sierpnia 2022 r.

Miejsce: Domus Mater , ul. Saska 2C, 30-715 Kraków

Partnerzy medialni: