„Kochamy każde życie” – to tytuł naszej wystawy pro-life, którą można bezpłatnie zamówić do szkoły, kościoła, na konferencję prorodzinną czy rodzinny piknik.

Jaki jest temat wystawy?

Wystawa w bardzo przystępny sposób opowiada o fantastycznej przygodzie, jaką jest rozwój prenatalny dziecka. Jest pełna ciekawostek. Ciepłe, radosne zdjęcia współgrają z krótkimi, prostymi w odbiorze tekstami. W wystawie poruszamy takie zagadnienia jak: początek życia, dynamika rozwoju prenatalnego, prawo do życia dla osób z niepełnosprawnościami czy starszych, zmiany zachodzące w ciele kobiety w ciąży i inne. Ostatnia plansza zawiera komentarz św. Jana Pawła II i papieża Franciszka.

Jakie są szczegóły techniczne?

Wystawa składa się z 10 standów. Każdy z nich po rozłożeniu ma wymiary 210 cm x 100 cm. Każdy roll-up jest spakowany do osobnej torby, całość wysyłamy w dwóch dużych paczkach, ważących po ok. 15 kg każda. Dzięki temu wystawa jest solidna i może służyć wielu osobom i środowiskom.

Czy wystawę mogą oglądać dzieci?

Tak, jak najbardziej! Wystawą jest radosną opowieścią o poczęciu. Została przygotowana w taki sposób, aby można było ją zamówić do szkoły czy z okazji Dnia Dziecka lub Dnia Świętości Życia do kościoła albo na rodzinny piknik. Wystawa jest pozytywna, nie zawiera żadnych drastycznych zdjęć, ani żadnych drastycznych opisów. Aspekty biologiczne są przedstawione w formie ciekawostek. 

Gdzie i z jakiej okazji można zamówić wystawę?

Wystawę można zaprezentować m.in. w szkole, w kościele, podczas konferencji czy innego wydarzenia prorodzinnego. Dobrymi okazjami mogą być np. Dzień Świętości Życia, Adwent, maj i czerwiec, kiedy naturalnie więcej mówi się o macierzyństwie i ojcostwie. Jednak tak naprawdę każdy czas jest najlepszy, aby mówić o pięknie życia.

Ile kosztuje wystawa?

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka nie prowadzi działalności gospodarczej i niczego nie sprzedaje. Stworzenie i wypożyczanie wystawy wpisuje się w naszą statutową działalność edukacyjną. Koszt wyprodukowania jednej wystawy wynosi ponad 2000 zł (składa się na nią 10 standów). Dlatego wystawę można od nas wypożyczyć. Po uzgodnieniu terminu odbioru wysyłamy ją kurierem i także kurierem należy ją do nas zwrócić po umówionym czasie. Możliwy jest też odbiór osobisty. Koszt wysyłki kurierem może pokryć stowarzyszenie, jednak w miarę możliwości zachęcamy do dzielenia tego kosztu. Jeśli ktoś pragnąłby mieć wystawę na własność, możemy ją wydrukować, jednak zainteresowana osoba musiałaby wówczas pokryć koszty druku.

Czy wystawę można zaprezentować na zewnątrz? Czy jest odporna na deszcz?

Wystawa jest przystosowana do prezentowania jej w pomieszczeniach, nie jest odporna na deszcz.

Czy muszę wystawić wszystkie roll-upy?

Zachęcamy, aby zaprezentować całą wystawę. Choć każdy stand porusza inne zagadnienie i teoretycznie może funkcjonować samodzielnie, to jednak wszystkie plansze stanowią spójną całość.

Jak mogę zamówić wystawę?

Telefonicznie pod numerem 12 421 08 43, wewn. 110 w godz. 8-16.

Czy mogę zobaczyć, jak wyglądają plansze?

Oczywiście! Zapraszamy do galerii:

Podgląd wystawy w formie roll-upów 100 x 210 cm:

Suplement:

Serce człowieka zaczyna bić w 3. tygodniu od poczęcia. Powyżej EKG zarejestrowane w 8. tygodniu życia. (L. Stern, J. Lind, E. Kaplan: „Direct Human Foetal Electrocardiography” Biol. Neonat. nr 3/1961)
Mózg dziecka zaczyna się kształtować od 3. tygodnia po poczęciu. Powyżej zapis fal elektromagnetycznych (EEG) dokonany w 6. tygodniu życia dziecka. (W. Borkowski, R. Bernstein: „Electroencephalography of the Fetus” Neurology nr 5/1955)

Bicie serca dziecka w 13. tygodniu od poczęcia.