XXXVII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów dobiegł końca. Z wielką radością informujemy, że otrzymaliśmy cztery nagrody w kategorii filmów edukacyjnych, programów telewizyjnych i multimedialnych. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka otrzymało cztery nominacje do nagrody Grand Prix.

W kategorii filmy edukacyjne – III miejsce zdobył:

„Inżynier” w reżyserii Katarzyny Urban i Mateusza Gurbriela

To film o obrońcy życia – śp. Antonim Ziębie. To wyjątkowa postać w naszym kraju. Człowiek niezwykłej aktywności, założyciel Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka a także siedmiu gazet (m.in. Źródła), by przez własne media przebić się do świadomości Polaków. Postać Antoniego Zięby wspominają jego przyjaciele, współpracownicy, koledzy i jego rodzina. Możesz być niewierzącym, ale musisz być myślącym, musisz podziwiać cud natury – to jedno z przesłań tego filmu. Piękny film o pięknej postaci.

W kategorii programy telewizyjne – I miejsce zdobył film:

„Siła woli” w reżyserii Izabeli Drobotowicz-Orkisz i Karoliny Podlewskiej

To wzruszająca historia życia psychologa, wielokrotnej mistrzyni Polski w wyciskaniu ciężarów Pani Aleksandry Zielińskiej. Bohaterka zachwyca swoimi przeżyciami dotyczącymi sensu życia.

W kategorii programy telewizyjne – I miejsce zdobył:

„Ósmy cud świata” w reżyserii Mateusza Kuźniara

W tym programie możemy zobaczyć świadectwo Pani Adrianny Wywiał, wychowującej niepełnosprawną Marysię. Moje dziecko, wyjęte spod ochrony prawa, było traktowane jak odpad medyczny – mówi mama Marysi. Postawa i determinacja rodziców w ich walce o życie Marysi zasługuje na najwyższy szacunek.

W kategorii programy multimedialne – wyróżnienie zdobył: „Projekt LIFE” – Karolina Podlewska, Magdalena Guziak-Nowak, Wojciech Zięba, Marcin Nowak, Kinga Wenklar, Piotr Guzdek.

To 111 odcinków po ok. 6 minut. Za propagowanie wiedzy i budowanie świadomości odbiorców na temat życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów jest wydarzeniem organizowanym corocznie od 1986 roku. Celem jest wspieranie twórczości filmowej i multimedialnej pozostającej w zgodzie z katolicką nauką społeczną, poszerzanie wiedzy o formach mediów służących przekazywaniu Dobrej Nowiny, a także udzielanie pomocy w międzynarodowej dystrybucji i wymianie dzieł zawierających pozytywne wartości.

Gratulujemy wszystkim nominowanym i dziękujemy za wyróżnienie!