Tam Ktoś jest!
Film dokumentalny ukazujący historię uchwalenia i konsekwencje ustawy o planowaniu rodziny z 1993 r. regulującej zakres ochrony życia nienarodzonego dziecka w Polsce. Temat przedstawiają eksperci z wielu dziedzin jak ginekologia, neonatologia czy socjologia. Ich wywód jest wsparty wypowiedziami osób, które brały udział w historycznych wydarzeniach oraz które wspominają Polskę, w której obowiązywała stalinowska ustawa o aborcji na żądanie.
Edukacja
Pomoc
Modlitwa
Projekt LIFE
To seria krótkich filmów edukacyjnych komentujących bieżące wydarzenia pro-life z Polski i świata . W ten sposób realizujemy naszą misję, którą jest edukacja w zakresie obrony życia ludzkiego. Zapraszamy do oglądania!
W filmach poruszamy tematy ważne i aktualnie takie jak in-vitro, naprotechnologia, aborcja, rozwój dziecka w łonie matki, diagnoza prenatalna czy eutanazja. „Projekt LIFE” to również idealny materiał do kształtowania postaw pro-life wśród młodzieży. Zapraszamy do oglądania!
Nasze inicjatywy

XIX Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Konkurs Pomóż ocalić życie bezbronnemu zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach.

Przesłanie 43. Pielgrzymki Obrońców Życia na Jasną Górę 18 marca 2023 r.
My, przedstawiciele polskich ruchów obrony życia człowieka i praw rodziny, zebrani przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej wyrażamy wdzięczność za dobre prawo zasadniczo chroniące życie.

Pogrzeb dzieci martwo urodzonych w krakowskich szpitalach
W najbliższy wtorek, 14 marca br., na Cmentarzu Podgórki Tynieckie w Krakowie (ul. Wielogórska 16) odbędzie się uroczystość pogrzebowa dzieci martwo urodzonych w krakowskich szpitalach. Liturgię pogrzebu rozpocznie Msza święta sprawowana o godz. 9.00 w kaplicy cmentarnej przez ks. dr. Janusza Kościelniaka.

Konkurs akademicki „Życie i godność”
W sobotę 25 marca już po raz 7 zostały wręczone nagrody w konkursie akademickim „Życie i godność”. Na tegoroczną edycję konkursu zgłoszonych zostało 30 prac akademickich z 16 uczelni w Polsce, które zostały obronione w latach 2020–2022. Uczestnicy to absolwenci różnych kierunków studiów, m.in.: nauk o rodzinie, prawa, pedagogiki, pielęgniarstwa, położnictwa, czy psychologii.

List otwarty do Dyrektora Szpitala im. Czerwiakowskiego w Krakowie
Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka składa wyrazy najwyższego uznania i szacunku, poparcia i wdzięczności za ustanowienie Pani dr n. med. Wandy Półtawskiej patronem Oddziału Noworodkowego w Szpitalu im. R. Czerwiakowskiego przy ul. Siemiradzkiego w Krakowie.

Twój 1,5% ratuje życie i zdrowie dzieci
Nasza działalność nie byłaby możliwa, gdyby nie przepełnione dobrem serca naszych Przyjaciół i Darczyńców. Serdecznie prosimy o włączenie się w to dzieło i wsparcie naszych działań poprzez przekazanie 1,5% podatku.

Gala finałowa VII Ogólnopolskiego Konkursu Akademickiego „Życie i godność”
Zapraszamy 25 lutego 2023 roku (sobota) o godzinie 11:00 na galę finałową rozstrzygającą VII Ogólnopolski Konkurs Akademicki „Życie i godność”. Odbędzie się ona w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ulicy Rajskiej w sali 53.

Świadek świętości życia
Krucjata Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci wyrosła bezpośrednio z nauczania Jana Pawła II. „I życzę, i modlę się o to stale, ażeby rodzina polska dawała życie, żeby była wierna świętemu prawu życia” – powiedział Ojciec Święty podczas pielgrzymki do w Nowego Targu.
Troska o życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci to nasza misja.
Bądź jej częścią.
Webinary
Wiadomości pro-life
Potrzebne zmiany przepisów o świadczeniach pielęgnacyjnych
W tym roku mija dwudziesta rocznica ustawy wprowadzającej świadczenie pielęgnacyjne dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Ta ustawa wymaga natychmiastowej zmiany.
Mija 20 lat od śmierci prof. Włodzimierza Fijałkowskiego
15 lutego minęło 20 lat od śmierci prof. Włodzimierza Fijałkowskiego wybitnego polskiego humanisty, lekarza ginekologa-położnika, członka Papieskiej Akademii „Pro Vita”, twórcy polskiego modelu Szkoły Rodzenia.
Budujmy kulturę życia. Konkurs dla najmłodszych
Konkurs plastyczny dla dzieci „Na początku była miłość – moja rodzina” to okazja dla rodziców i wychowawców, by wprowadzić dzieci w kulturę szacunku dla życia. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza do udziału w konkursie.
Gniezno: zdrowy chłopiec w Oknie Życia
W poniedziałek 13 lutego nad ranem w Oknie Życia w domu sióstr szarytek w Gnieźnie, pozostawiono niemowlę. Jest to drugi przypadek od początku uruchomienia przez Caritas bezpiecznej możliwości oddania dziecka w tym mieście.
Posłowie zajmą się projektem „Aborcja to zabójstwo”
Posłowie zajmą się obywatelskim projektem „Aborcja to Zabójstwo”, wniesionym do Sejmu przez Fundację Życie i Rodzina. Pierwsze czytanie projektu zakazującego publicznego propagowania aborcji ma się odbyć przed 28 marca.
Czytelnia

Naturalny sposób wspomagania płodności
O książce „Fenomen samouzdrawiającego się organizmu. Naturalny sposób wspomagania płodności” z dr Ewą Dąbrowską rozmawiała Karolina Podlewska.

Ben Carson – mistrz skalpela
Ben Carson – neurochirurg i pediatra – uznawany jest w środowisku lekarskim za cudotwórcę. Odnosi zwycięstwa tam, gdzie inni nie widzą cienia szans na powodzenie.

My body, my choice! Czy aby na pewno?
Jednym z głównych argumentów wysuwanych przeciwko zakazowi aborcji jest ten nawiązujący do niezbywalnego prawa stanowienia o sobie. My body – my choice, Moje ciało – mój wybór, głoszą sztandary jej zwolenników…

Dlaczego sprzeciwiamy się in vitro?
Media żyły ostatnio tematem in vitro, który miał pojawić się w podręczniku do nowego przedmiotu Historia i Teraźniejszość. To doskonały moment by przypomnieć podstawowe informacje o procedurze in vitro i powiedzieć, jak na tę sprawę patrzą obrońcy życia człowieka.